FINDIKZADE: 05545873355 - 02125894416
G.OSMANPAŞA: 05545873354 - 02126164961
ESENLER: 05530501232 - 02125621231

Harikalar dünyasını keşfedin

Çocuklar, kendinden emin ve mutlu olduklarında çok şey keşfederler. İşitmelerine uygun çözümlerle yardımcı olduğunuzda çocuğunuzun dünyasını biraz daha genişletiyorsunuz.

Çocuklar ve işitme kaybı

Odyovest, çocuğunuzun işitme kaybı ile başa çıkmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış pediatrik dostu ürünler ve program tekliflerine sahiptir. Çocuğunuza işitme kaybı teşhisi konulduysa veya potansiyel bir sorun fark ettiyseniz, en kısa zamanda bir işitme uzmanından yardım almanız önemlidir. Araştırmalar erken müdahalenin dil gelişimini iyileştirmeye, akademik başarıyı artırmaya ve yaşam boyu fırsatları geliştirmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir.

  • Konuşma gelişimi – Sesleri olabildiğince açık ve belirgin bir şekilde duymak, konuşmayı geliştirmenin anahtarıdır. Çocuklar gün boyu zengin bir ses yelpazesi ile yaşadıklarında, hem karmaşık dili hem de etraflarındaki dünyayı daha iyi kavrarlar.
  • Sosyal gelişim – Çocuğunuz diğer çocuklarla iletişim kurmaya başlayıp duymaya başladığında arkadaş edinme grubun bir parçası olması daha kolaydır. Gelecek kariyeri için sosyal ortamlara katılma ve eksiksiz konuşmaları yakalama kendisine güven duymasını geliştir.
  • Farklı yaşların farklı işitme ihtiyaçları vardır – Bebekler ve küçük çocuklar için birincil amaç, mümkün olan en geniş ses aralığını duymaları ve işlemeleri. Ancak bir çocuk okula başladığında, gürültü yönetimi ve yönlü işleme çok daha önemli hale gelir. ODYOVEST‘in sunduğu geniş yelpaze işitme cihazları ile çeşitli yaşlara uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış özellikli cihazları sizlere sunar. İşitme uzmanınız çocuğunuza en uygun özellikleri sunacaktır.
  • İşitme kaybı ve okul – Çocuklar öğretmeni duyduklarında daha iyi öğrenirler. Çoğu okul çağı işitme kaybı olan çocuklar için bir FM sistemi dinlemede kolaylık sağlar. FM sistemi tek yönlü bir telsiz gibidir. Öğretmen küçük bir mikrofon takar ve bir alıcı çocuğun işitme cihazının arkasına takılır, böylece sınıfın gürültüye müdahale etmesinden endişe etmeden öğretmenin söylediği her şeyi duyabilir.
  • İşitme uzmanınızla çalışma – İşitme uzmanınız, çocuğunuzun işitme yolculuğundaki partneriniz ve kaynağınızdır. Hem işitme kaybı hakkında genel bilgiler, hem de çocuğunuzun ihtiyaçlarına özel test ve ürün önerileri sağlayabilirler.